August 2014 – HORECA

publikované v: Napísali o nás | 0

Darčekové karty potiahnu váš biznis

Milujú ich obdarovaní, pretože majú slobodu výberu, darcovia, pretože sa nemôžu pomýliť a tiež obchodníci a poskytovatelia služieb, pretože znamenajú okamžitý zisk. Reč je o darčekových kartách, vďaka ktorým spotrebitelia v USA a v Európe ročne minú viac ako 90 miliárd eur.

Ako vyplynulo z prieskumov spoločností PSE Consulting a BIG Reasearch, USA, ľudia svojim blízkym, kolegom či obchodným partnerom ročne nakúpia darčekové karty za viac ako 66 miliárd eur. Boom následne zaznamenáva aj starý kontinent s očakávaným predajom kariet v budúcom roku v objeme 20 miliárd eur.

Populárny darček

V USA sú podľa prieskumov darčekové karty druhý najžiadanejší dar, pričom u žien je táto dizajnová plastová pozornosť na prvom mieste záujmu. Pre majiteľov obchodov alebo poskytovateľov služieb sú darčekové karty atraktívne, predstavujú totiž okamžitý zisk. A na kartách vznikajú drobné prebytky, čo je pre retailera príjemným bonusom.

Variácie pre obchodníkov sú pritom veľké a karty majú široké uplatnenie aj v reštauračnom či v hotelierskom biznise. Darčekom sa tak môže stať napríklad poukaz na honosnú večeru, pobyt v hoteli alebo využitie wellness centra a podobne.

Výška kreditu, a teda veľkosť daru na kartách sa vo svete pohybuje od 5 do 500 eur. Hoci obľúbené sú všetky sumy, priemerne míňame asi 100 eur na kartu.

Riešenia šité na mieru

Využite služby spoločnosti CARD-NET a zvýšte tak svoje zisky. Spoločnosť má dlhoročné skúsenosti s kartovými riešeniami a poskytne vám kompletný systém certifikovaných darčekových kariet pre jednotlivé predajne, reštaurácie, rôzne služby či pre obchodné siete alebo aj pre celé nákupné centrá.
Stať sa súčasťou systému darčekových kariet je jednoduché. „Riešenie ušijeme každému podnikateľovi na mieru. Klientovi navyše poskytneme terminál na čítanie kariet. Podľa žiadaného dizajnu vyhotovíme karty a nastavíme ich na konkrétne sumy. Klient platí len fee za každú vydanú kartu. Výhodou je pravidelné poskytovanie prehľadov, v prípade potreby aj analýz správania sa zákazníkov,“ povedal obchodný riaditeľ CARD-NET, a.s., Patrick Melioris.

zdroj: HORECA

Darčekové karty potiahnu váš biznis
Darčekové karty potiahnu váš biznis